CevapSitesi.com Beta!
Çözüm Noktası
Facebook, Twitter, Google+ veya e-posta ile paylaşın.


| Nasıl Çalışır? | Puanlama Sistemi | Ünvanlar ve Rozetler | Gizlilik Bildirimi | Kullanım Şartları | Lisanslar | Çerezler | İletişim

CevapSitesi.com Nasıl Çalışır?

CevapSitesi.com, çeşitli alt sitelere ayrılmış bir soru-cevap sitesidir. Bu sitede herhangi birisi soru sorabilir ve herhangi biri cevaplayabilir. Soru soran, cevaplayan ve yönetimde yer alan herkes CevapSitesi.com topluluğunu oluşturur.

CevapSitesi.com üyeleri, topluluğa yaptıkları katkılar oranında topluluk içinde itibara sahip olurlar. Bu itibar, yapılan işlemlere karşılık olarak kazanılan puanların toplamı ile ölçülür. Bunun için bir puanlama sistemi kullanılır. Bu sistemde kullanıcılar elde ettikleri itibar puanlarının miktarına göre çeşitli yetkilere sahip olurlar. Bu sayede topluluğun sitesini topluluğun kendisi yönetir.

CevapSitesi.com alt siteleri iki ayrı bölümden oluşur. Sorular ve makaleler.

Sorular bölümü, soru, cevap ve bunlara yazılan yorumlardan oluşur. Bir soruya verilen cevaplar içinden soruyu soran veya topluluk içinde cevap seçme itibarına sahip olan üyeler tarafından bir cevap seçilir.

Makaleler bölümü, makalelerden ve yorumlardan oluşur. Herhangi bir kişi makale yazabilir, yazılan makaleye yorum yapabilir.

CevapSitesi.com'da üye olmayanla da soru sorabilir veya makale yazabilirler. Ancak bu soru ve makaleler yeterli itibar puanına sahip bir topluluk üyesi tarafından onaylanmadıkça sitede görünmez.

CevapSitesi.com'da soru ve makaleleri sınıflandırmak ve bu şekilde belirli grup gönderilere ulaşımı kolaylaştırmak için bir etiket sistemi kullanılır. Sorular ve makaleler ilgili oldukları konunun etiketi / etiketleri ile etiketlenir. Soru soranlar ve makale yazanlar yeni etiket ekleyebilirler. Bir soru veya makale 5 adede kadar etikete sahip olabilir.

CevapSitesi.com'da hiç bir şey silinmez. Uygunsuz görülen, karalama veya sitenin amacına uymayan soru, cevap, yorum ve makaleler ayrı bir yerde muhafaza edilir ve ziyaretçilere görünmez.